top of page
STScI-01EVSTRG78W19FA95VRQWEF919.png
astrorock_edited.png

Astrorock - en kosmisk reise gjennom rockens historie 

Romalderen har inspirert mange komponister og musikere. Og mange fikk sitt gjennombrudd med romrelaterte sanger.  Like Elton John med «Rocket Man», David Bowie med «Space Oddity». Eller Pink Floyds debutalbum som inkluderer sangen "Astronomy Domine" og den legendariske Dark Side of the Moon er kjent for alle. Queen synger om Einsteins relativitetsteori, og gitaristen Brian May fullførte sin doktorgrad i astrofysikk i 1987. 

 

Smakebiter fra kjente hits fra f.eks. Iron Maiden, Jimmy Hendrix, Police, David Bowie, Deep Purple, REM og mange flere vil bli spilt sammen med spektakulære videoer og animasjoner fra verdensrommet. Du vil lære mye om musikkhistorie så vel som romhistorie og aktuelle romaktiviteter. Dette inkluderer de siste bildene fra James Webb Space Telescope.

Se en kort trailer her

main_image_star-forming_region_carina_nircam_final-1280.jpg
astrorock-spaceport_edited.png
Previous shows:
Heading 6
Bilde 2021-08-31 kl. 11.56.05.png

Oljemessen i Stavanger 2018   www.ons.no

Conoco Phillips 2018

Aker Solution 2018

Spaceport Norway 2019  www.spaceport-norway.no

International Astronomical Union 2020, Brussel  www.uai.org

AMGEN Seminar 2021 www.amgen.no

Arendal Vgs 2021

Kristiansand Astronomiforening 2021

Energy Valley 2022   www.energyvalley.no

Hard Rock Cafe 2022 

Outlook North 2022  www.outlooknorth.no

Arctic Frontiers 2023   www.arcticfrontiers.com

Emerging Leaders (del av Arctic Frontiers) fra 2014 - 2023

Eksfin 2023  www.exfin.no

Kongsberg Agenda 2023    www.kongsbergagenda.no

Verket Scene, Moss 2023   https://www.verketscene.no/programmet/astrorock

Spaceport Norway, 2023  Spaceport-norway.no

02

bottom of page